Google Facebook Twiter Flickr

Cyklon

NOČNÍ MTBO / OB / O-DUATLON
Orientační závod dvojic na 5 hodin

3/11/2018/od 17 h

Info

Vítězové kategorie „O-duatlon“ letošního CYKLONU mohou vyhrát startovné na MČR v zimním přírodním víceboji – Krkonošský_sur­vival_2019.

CYKLON'18 – NOČNÍ MTBO / OB / O-DUATLON dvojic 

3.11.2018 17:00

Roudnice v Krkonoších, horská chata Kara

GPS = 50°40'26" 15°30'44"

Zobrazit letáček

Jedná se o závod dvojic s limitem 5 hodin, při kterém si každý tým volí vlastní trasu mezi kontrolami v terénu, které lze navštívit v libovolném pořadí bez nutnosti „posbírat“ všechny (scorelaufový princip). Je tedy vhodný jak pro pohodáře, tak pro rychlíky. Podobně jako Bike Adventure. Kontrolní body s různými bodovými hodnotami budou umístěny na „jednoduchých“ místech, orientačně těžké či lehké si to „uděláte“ pouze špatnými postupy mezi kontrolami. Až na výjimky leží body vedle alespoň 1,5m širokých cest nebo stezek.

LETOS NOVĚ MŮŽETE CYKLON ABSOLVOVAT JAKO MTBO, OB NEBO JAKO O-DUATLON.

Což znamená: Pro všechny 3 kategorie stejná pravidla. Každá je pro 2členné týmy na 5hod čistého času na trati. Opět s intervalovým startem. Pouze v rámci O-duatlonu bude platit pravidlo, že tým odstartuje na kole a v čase 120–180min po startu (tedy po 2–3hod) bude muset přijet na Karu, zde zaparkovat svá kola a zbytek času na trati strávit pěšky. Mapa bude stejná pro všechny tři kategorie. Více na stránce Pravidla

Startovné při platbě do 10.10.2018 je 150Kč/os, poté 200Kč/os. Po platbě po 10.10. již bez nároku na voděodolnou mapu. V den závodu je pak startovné á250Kč/os. Z organizačních důvodů je ale v tomto případě bezpodmínečně nutné svoji účast oznámit E-MAILEM nebo vyplněním přihlášky, do 15:00 v sobotu!

Noclehy (250Kč/os) jsou možné ve 4 nebo 5lůžkových pokojích! S polopenzí + 140Kč/os. Přespat lze i na zemi v jídelně ve vlastním spacáku á100Kč/os. Místa si prosím rezervujte předem přímo u majitele chaty Kara! Požadavek na večeři/snídani nutno OZNÁMIT MIN. 2 DNY PŘEDEM na chatu Kara – v pátek je pozdě !!!

Článek nejen o CYKLONu a noční cyklistice naleznete zde

Prezentace a vydání map v sobotu od 15:30. Rozprava v 16:55. Start první dvojice (poslední přihlášená) bude na Kaře v sobotu dle času uvedeném v seznamu týmů. Takže celé potmě. První přihlášení startují v 18:00.

U všech stanovišť dostáváte prémiové body dle toho, kolikátí v pořadí jste toto místo navštívili. Více viz „Pravidla“. Systém bere v úvahu čas Vašeho startu, ne čas startu prvního týmu.

Kontakt na chatu KARA najdete v odkazu ORGOVÉ, též ZDE. Její souřadnice jsou v okně této stránky. Na stránce „DISKUZE“ tohoto webu objevíte odpovědi na otázky, případně zajímavosti z příprav.

Organizační tým

 • Organizační tým

  Michal Peitz
  ředitel závodu
  stavitel tratě

 • Organizační tým

  Václav Křivánek
  marketink
  grafické návrhy

 • Organizační tým

  Martin Hanáček
  hlavní rozhodčí

 • Organizační tým

  Jiří Hartman
  zázemí závodu

Sponzoři